PORTÁL DIGITÁLNÍHO KULTURNÍHO DĚDICTVÍ KRAJE VYSOČINA

banner  

Ke stažení: banner (gif), informační leták A4 (PDF), logo (jpg)

  

Portál digitálního kulturního dědictví Kraje Vysočina nabízí dokumenty z archivních fondů a muzejních sbírek, knihy, noviny, časopisy a sbírkové předměty z expozic na Vysočině. To vše v digitální podobě na jediném místě s přehledným vyhledáváním na mapě.

SNADNÉ VYHLEDÁVÁNÍ

Návštěvník webového portálu si na mapě může vybrat lokalitu, která ho zajímá, a v ní najde počet a detail jednotlivých digitalizovaných objektů, které systém nabízí.

AUTOMATICKÉ ROZPOZNÁVÁNÍ TEXTU

Do databáze portálu digitálního kulturního dědictví se postupně skenují a doplňují tisíce stránek textů. Velké množství dokumentů v databázi obsahuje tzv. vrstvu OCR, vrstvu automaticky rozpoznaných textů, která návštěvníkům umožní prohledávat kompletní textový obsah dokumentů.

 

3D PROHLÍDKA SBÍRKOVÝCH PŘEDMĚTŮ

Trojrozměrné sbírkové předměty je možné prohlížet v 3D modelu, který díky unikátnímu skenování ve vysokém rozlišení ukazuje detailní strukturu exponátu a jeho podobu.

BADATELSKÉ SEKCE

Portál digitálního kulturního dědictví Kraje Vysočina nabízí prohlídku sbírkových dokumentů a předmětů nejen laické veřejnosti, ale také badatelům, kteří si mohou na webu zakládat badatelské sekce k jednomu tématu a do sekce přidávat různé digitalizované exponáty a informace k nim. Ty pak následně sdílet s jinými badateli a například pojmenovávat osoby na fotografiích.

ODKAZY NA DALŠÍ WEBY:

KRAJSKÁ DIGITALIZAČNÍ JEDNOTKA

MUZEA A GALERIE NA VYSOČINĚ ONLINE

KRAMERIUS